ביקורות    |    דצמבר 18

חנות באינטרנט P1000

חנות באינטרנט P1000P1000 הינו אתר חנות באינטרנט (מסחר אלקטרוני) המאפשר ביצוע רכישות מיידיות בקנייה קבוצתית, רכישה במכירה פומבית וכן גם במכירה אישית – חנות וירטואלית מתקדמת.
האתר מאפשר רכישה של מאות אם לא אלפי מוצרים במגוון קטגוריות ותתי קטגוריות, החל ממוצרי חשמל, בית, מטבח ועד מוצרי בריאות, טיפוח וטיולים.

החנות נמצאת בבעלות של חברת סמייל אינטרנט זהב (smile) מקבוצת יורוקום ונחשבת לבין המובילים בתחום מסחר אלקטרוני (חנות וירטואלית).

 

עמוד ראשי

מדובר באפליקציית חנות באינטרנט כאשר P1000 החליטו ללכת על עיצוב מינימליסטי המכיל 2 תפריטים: עליון שמכיל קטגוריות עיקריות בלבד של החנות אך אם משאירים את סימן העכבר כ-2 שניות נוספות על קטגוריה מסוימת, יוצגו בפניכם כל תתי הקטגוריות בחנות (יעיל!) וישנו תפריט צדדי המכיל קטגוריות עיקריות ותת קטגוריות בסיסיות.

P1000 הלכו על לוגו קטן בפינה הימנית של האתר למרות שכמעט כל חנות באינטרנט מעדיפה ללכת על לוגו לרוחב החנות בחלק העליון אך P1000 ניצלו זאת על מנת לשים מול הלוגו פרסומת נוספת.

התוכן המרכזי בעמוד הראשי  מציג בפני הגולש בחנות 3 מוצרים עיקריים בתמונה די גדולה ומתחתם נמצאים רק 12 מוצרים עיקריים למכירה (או שהם במבצע) בחנות.

ניתן לשים לב כי הפרסומות בעמוד הראשי של חנות P1000 נעימות לעין, אינן מעמיסות ואינן "זועקות" לגולש "קנה אותי עכשיו!", דבר שאין בהרבה אתרים אחרים מסוג חנות וירטואלית באינטרנט.
אם מעוניינים לספור את הפרסומות, יש אחת מול הלוגו ואחת 'צפה' בצד שמאל. זה הכל. כן, רק 2 פרסומות בחנות אינטרנט מאוד פופולארית – וזה כמובן תקף לעמוד ראשי בלבד.
לגבי הפרסומת הצפה, על מנת לצבור בה התעיינות נוספת וצפיה רבה יותר, היה ניתן לשלב בה סקריפט פשוט אשר בגלילת העמוד הפרסומת נגררת וכך בעצם נשארת עם הגולש לאורך כל העמוד – זה לא מציק, זה פשוט עובד.

ניתן לראות כי P1000 אכן מתחשבים בעצמם בתור חנות וירטואלית באינטרנט וכנראה הלכו על שיטה מעניינת המציגה מידע מצומצם ועיקרי בעמוד ראשי שאינה 'מציפה' את הגולש במידע רב מדי, במגוון מוצרים מקצה לקצה וכמובן שאין בחנות פרסומות בעמוד ראשי כך שהכניסה לעמוד ראשי של חנות P1000 נעים מאוד, גורם לגולש להישאר, להתעניין, לנווט ואולי אף לרכוש מוצר בעיקר בשל החשיבות בו בעמוד הראשי.

הדרך לרכישה באתר חנות באינטרנט מתחילה מהעמוד ראשי.
כאשר הגולש מפסיק מהעמוד הראשי, איבדנו לקוח פוטנציאלי אך כאשר גולש ממשיך מהעמוד הראשי לעמוד פנימי כגון קטגוריה, תת קטגוריה או אפילו מוצר מסוים (עדיף), הסיכוי כי ירכוש אותו כעת או בעתיד הרבה יותר גבוה.
צריך ללמוד כיצד לשמר לקוח פוטנציאלי באתר חנות באינטרנט ולדעתנו P1000 הצליחו לעשות זאת.

שירות לקוחות

מאחר וכל הרכישות מתבצעות באתר חנות וירטואלית באינטרנט ראוי כי יהיה לפחות קשר ישיר אחד עם החנות עצמה באמצעות טלפון ולא רק טופס פנייה באתר שיש כמעט בכל אתר כיום מכל סוג.

בעמוד שירות לקוחות של חנות P1000 לא נמצא כל מספר טלפון או לחילופין מספר פקס פשוט שניתן ליצור עימם קשר ישיר במקום לשלוח טופס דרך האינטרנט ולהמתין למענה, אם אכן יהיה מענה.
כאשר לקוח פוטנציאלי רואה כי אין אפשרות לבצע שיחת טלפון פשוטה או משלוח פקס מהיר לאותה חנות על מנת לשאול שאלות, לפתור בעיות של רכישה או אספקה, זו בעיה שצריך לקחת בחשבון בעת רכישה בחנות.

דירוג החנות

על מנת להביא בפניכם דירוג אמין ואמיתי החלטנו להביא בפניכם תמונת מסך של ממוצע הדירוג מתוך הפרופיל של החנות P1000 מאתר 'זאפ' המעודכן לתאריך פרסום ביקורת זו.

להלן דירוג חנות P1000 באתר 'זאפ' (מבוסס על 71 חוות דעת ונתונים נוספים):

 דירוג חנות וירטואלית באינטרנט P1000 - זאפ

 

לסיכום

[פרסומת]נראה כי חנות P1000 מתחשבת בגולשיה הפוטנציאליים במבנה, עיצוב ותוכן מינימליסטי המאפשר ניווט נוח, מהיר הכולל גישה מלאה לפרטי חשבון המשתמש.
עם זאת, לא לשכוח כי עבור חנות וירטואלית באינטרנט, P1000 לא השקיעו מספיק בעמוד שירות לקוחות מפורט המכיל מספר טלפון או פקס ישיר שזה המינימום כיום כאשר מדובר בתקשורת וירטואלית, לפחות בעת הרכישה.

חשוב לרכוש מוצר בחנות אמינה ונוחה, אך לא חשוב פחות מזה שתהיה לנו תמיכה ושירות לקוחות במידה וחלה תקלה, עיכוב או אי אספקת המוצר – אחרת "אכלנו אותה" וניאלץ לבצע שיחות מיותרות לחברת האשראי לביטול העסקה.

המשך גלישה בטוחה!

.תגיות: , , , ,
תגובות
  • מאת israeli12:

    חשוב לציין כי הגולש הממוצע מחליט בלי להיות מודע לכך אפילו באם להישאר באתר בממוצע של כ-20 שניות. אם האתר עמוס מדי, או לא מכיל את התוכן שהמשתמש מחפש זמין לעין (לדוגמא קטגוריות) אותו גולש נוטש את האתר וסביר להניח שהוא גם לא יחזור אליו לאחר מכן.