ביקורות    |    ינואר 3

חנות באינטרנט וואלה! שופס

חנות באינטרנט וואלה! שופסוואלה! שופס הינו אתר חנות באינטרנט וותיק מאוד המאפשר ביצוע רכישות מיידיות בקנייה קבוצתית ומכירה אישית ואינו כולל מודול מכירה פומבית בזמן אמת.
האתר מאפשר רכישה של אלפי מוצרים במגוון קטגוריות ותתי קטגוריות, החל מספרים, אופנה, חשמל ועד מוצרי תקשורת, נופש ורהיטים.

חברת שופמיינד בע"מ (וואלה! שופס) הינה החברה המפעילה של קניון וואלה! שופס הקניון הוירטואלי (חנות וירטואלית מתקדמת) בין הוותיקים בארץ.

 

עמוד ראשי

מדובר באפליקציה בסיסית של חנות באינטרנט (מסחר אלקטרוני) כאשר וואלה! שופס החליטו ללכת על עיצוב מינימליסטי אך מציג בפני הגולש מידע רב מאוד באמצעות דינמיקה נוחה מאוד שאינה מעמיסה יותר מדי על העין האנושית.
וואלה! שופס החליטו ללכת על תפריט מפורט מאוד בחלק העליון של העמוד, החלק הראשון שתופס את עיני הגולש בעת כניסותו לאתר החנות כאשר בתפריט המוצג ישנם קטגוריות עיקריות ככותרות בלבד ומתחת לכל קטגוריה עיקרית יש את כל תתי הקטגוריות כקישור לעמוד נפרד ללא הצורך במעבר עכבר, פעולה דינאמית כלשהי מצד הגולש. הכל מול עיניו – רק לקרוא וללחוץ.

וואלה! שופס הלכו על לוגו קטן בפינה הימנית של האתר למרות שכמעט כל חנות באינטרנט מעדיפה ללכת על לוגו לרוחב החנות בחלק העליון אך וואלה! שופס ניצלו זאת על מנת לחסוך בגובה המסך,
ולכן גם אין שום פרסומת מסחרית או פנימית מול הלוגו. וואלה! שופס הינה חנות באינטרנט וותיקה מאוד שאינה צריכה להרשים לקוחותיה בלוגו מובחר אלא בלוגו בסיסי שמצביע לגולש על מיקומו בלבד.

התוכן המרכזי בעמוד הראשי  מציג בפני הגולש מידע רב שניתן לנווט דרכו בצורה דינאמית לחלוטין, משמע במעבר עכבר בלבד ללא רענון העמוד – דבר החוסך זמן רב לגולש ומהווה יתרון משמעותי לוואלה! שופס.
מתחת לקטגוריות בעמוד הראשי יש תיבה לרוחב המסך המציגה כברירת מחדל את המוצרים שכדאי לרכוש בוואלה! שופס, 4 מוצרים עיקריים בלבד.
באותו איזור ניתן להחליף את התוכן באופציות נוספות: המוצרים שלי, 3 הנבחרים ומבצעי סוף שנה (סופשנה). גם כאן וואלה! שופס חסכו באזור תוכן רב כאשר מתבצעת החלפה דינאמית בין התכנים (כרטיסיות / טאבים).

ניתן לשים לב כי הפרסומות בעמוד הראשי של חנות וואלה! שופס ממוקמות במקומות נכונים אך מספרם גבוה. לא כל אחד ישים לב לכל פרסומת כי חלקן מאוד קטנות ויתפסו תשומת לב אך ורק אם הגולש ינווט לאותו אזור בו הן נמצאים, בין המוצרים.
ישנה פרסומת אחת הממוקמת מתחת ללוגו אך מעל תפריט קטגוריות המוצרים, פרסומת אחת מתחת לאזור התוכן של "כדאי בוואלה! שופס" וכו' כמו שכתבנו לפני כן, כאשר 2 פרסומות אלו הן באותו הגודל – לרוחב המסך אך הגובה שלהן די קטן.
ישנן 4 פרסומות נוספות בין מוצרים בחנות, כל פרסומת הינה חצי מרוחב המסך, וחצי מגובה הפרסומות העיקריות ואותן ייראו אך ורק כאשר מנווטים לאיזור נמוך יותר בעמוד ראשי לקראת המוצרים.
ישנה פרסומת נוספת ואחרונה בצד שמאל של המסך שנשארת קבוע עם הגולש גם כאשר הוא מבצע גלילה בעמוד.
בסך הכל מדובר ב-7 פרסומות פנימיות של וואלה! שופס רק בעמוד הראשי. מספר כזה לטעמי הוא גבוה מדי אך מאחר ו-4 פרסומות הן מאוד קטנות ולא בולטות זה הופך את העמוד הראשי של החנות לנעים יותר.

ניתן לראות כי וואלה! שופס מנסים למכור מוצרים מסוימים באמצעות פרסומות פנימיות, בעיקר בעמוד הראשי, ואולי לא לקטלג עצמם בתור חנות וירטואלית באינטרנט פשוטה.
לא לשכוח כי וואלה! שופס מציגים מידע רב בעמוד הראשי הניתן לשינוי ללא רענון העמוד, למעט הצגת סוגי מכירות (כל המכירות / קבוצתיות / אישיות). זה מהווה יתרון משמעותי על המתחרים לא רק מבחינת התוכן המוצג לגולש בחנות אלא גם מבחינת דינמיקה, נוחות גלישה וניצול זמן חכם של הגולש באתר החנות.

הדרך לרכישה באתר חנות באינטרנט מתחילה מהעמוד ראשי.
כאשר הגולש מפסיק מהעמוד הראשי, איבדנו לקוח פוטנציאלי אך כאשר גולש ממשיך מהעמוד הראשי לעמוד פנימי כגון קטגוריה, תת קטגוריה או אפילו מוצר מסוים (עדיף), הסיכוי כי ירכוש אותו כעת או בעתיד הרבה יותר גבוה.
צריך ללמוד כיצד לשמר לקוח פוטנציאלי באתר חנות באינטרנט ולדעתנו וואלה! שופס הצליחו לעשות זאת בעיקר מבחינת כמות התוכן המוצג לגולש, לא בו-זמנית וכן גם הדינמיקה הנוחה בעמוד הראשי.

שירות לקוחות

מאחר וכל הרכישות מתבצעות באתר חנות וירטואלית באינטרנט ראוי כי יהיה לפחות קשר ישיר אחד עם החנות עצמה באמצעות טלפון ולא רק טופס פנייה באתר שיש כמעט בכל אתר כיום מכל סוג כברירת מחדל.

בעמוד שירות לקוחות של חנות באינטרנט וואלה! שופס מאפשרים ללקוח לבחור בין 3 אפשרויות של שירות לקוחות: הראשונה, חיפוש ומציאת תשובה לשאלתו דרך מערכת שאלות ותשובות מאוד מפורטת יש לציין המכילה מאגר גדול מאוד של שאלות ותשובות, החל משאלות הרשמה, רכישה ועד תקנון, משלוחים, אחריות ומידע אודות החברה.
האפשרות השנייה המוצעת ללקוח בחנות היא לכתוב פנייה באמצעות טופס בחנות וואלה! שופס כאשר יש להזדהות כלקוח לפני כן ולקבל מענה תוך 48 שעות (לא כולל שבתות וחגים).
האפשרות האחרונה מאפשרת לקבל מידע אודות החברה – כתובת מלאה, שעות פעילות שירות לקוחות, 2 מספרי טלפון ומספר פקס אחד.

ניתן לראות בבירור כי חנות באינטרנט וואלה! שופס שירות לקוחות מגיע בעדיפות גבוהה במיוחד על פני המתחרים ומציעים ללקוח את כל האפשרויות העיקריות שיספקו אותו מבחינת תשובה או פתרון לבעיה.
רוב האנשים שיש להם שאלה יסתפקו במערכת שאלות ותשובות שוואלה! שופס השקיעה רבות בהוספת התכנים, והחלק הנוסף יוכל לבחור בפנייה לשירות לקוחות באמצעות טופס אינטרנט בחנות, להתקשר לשירות לקוחות או לשלוח להם פקס במידה וצריך לספק הוכחה מסוימת כגון קבלה.

דירוג החנות

על מנת להביא בפניכם דירוג אמין ואמיתי החלטנו להביא בפניכם תמונת מסך של ממוצע הדירוג מתוך הפרופיל של החנות וואלה! שופס מאתר 'זאפ' המעודכן לתאריך פרסום ביקורת זו.

להלן דירוג חנות וואלה! שופס באתר 'זאפ' (מבוסס על 105 חוות דעת ונתונים נוספים):

 דירוג חנות וירטואלית באינטרנט וואלה! שופס - זאפ

 

לסיכום

[פרסומת]נראה כי חנות וואלה! שופס מתחשבת בגולשיה ולקוחותיה בעיצוב, תוכן מינימליסטי המאפשר ניווט נוח, מהיר הכולל תוכן דינאמי רב לבחירה אישית וגישה מלאה לפרטי חשבון המשתמש.
חשוב לציין כי אחד הדברים החשובים בחנות באינטרנט הינה שירות לקוחות כאשר חנות וירטואלית באינטרנט, וואלה! שופס השקיעו בשלל האמצעים בעמוד שירות לקוחות עבור הבטחת שירות איכותי ומהיר.

חשוב לרכוש מוצר בחנות אמינה ונוחה, אך לא חשוב פחות מזה שתהיה לנו תמיכה ושירות לקוחות במידה וחלה תקלה, עיכוב או אי אספקת המוצר – אחרת "אכלנו אותה" וניאלץ לבצע שיחות מיותרות לחברת האשראי לביטול העסקה.
אצל וואלה! שופס ניתן להתרשם בתשובות שירות לקוחות באתר 'זאפ' על חוות דעת שמכילה תלונה מסוימת כלפי החנות וכי שירות לקוחות טיפל בתלונות במקצועיות ובמהירות.

המשך גלישה בטוחה!

.תגיות: , , , ,